09128156014

صفحه اصلی > انگلیس : بررسی مراحل و پروسه پناهندگی انگلیس

بررسی مراحل و پروسه پناهندگی انگلیس

پناهندگی انگلیس

پناهندگی انگلیس را می توان به عنوان یکی از روش های کمتر شناخته شده برای مهاجرت در نظر گرفت که یک سری مزایا و معایب خاص را به همراه دارد. به خاطر داشته باشید که پناهندگی برای افرادی طراحی شده که جانشان در کشور مبدا در خطر می باشد. اگر شما هم به هر دلیلی دیگر توانایی ادامه زندگی در ایران را ندارید، می توانید تکنیک های خاصی همچون پناهندگی را مورد استفاده قرار دهید. به خاطر داشته باشید که پناهندگی یک سری شرایط خاص داشته و افراد باید به همه این موارد توجه ویژه ای داشته باشند. عدم توجه به این موارد می تواند پروسه مهاجرت شما را تا حد قابل توجهی تحت تاثیر خود قرار دهد. امروز ما قصد داریم تا پروسه پناهندگی در کشور های خاصی همچون انگلیس را زیر ذره بین ببریم. پس با ما همراه شوید.

شرایط پناهندگی انگلیس

پناهندگی انگلیس یک سری شرایط خاص داشته و متقاضیان باید به آنها توجه ویژه ای داشته باشند. متقاضیان باید درخواستشان را به صورت کتبی و همراه با پرونده کامل ثبت نمایند. عدم توجه به این مسئله می تواند روند بررسی و قبول درخواست را تحت تاثیر خود قرار دهد. جدا از این مسئله، جان آنها در کشور مبدا باید در خطر باشد. نژاد، مذهب، سیاست، جنسیت و عضویت در گروه های سیاسی از جمله دلایلی به حساب می آیند که می توانند جان متقاضیان را به خطر بی اندازند.

نحوه ثبت نام به عنوان پناهنده در انگلیس

آیا شما هم به دنبال ثبت نام به عنوان پناهنده در انگلیس هستید، در این صورت باید خود را تسلیم اداره پلیس بریتانیا نمایید. به خاطر داشته باشید که اداره پلیس به محض ورود متقاضیان، سوالات خاصی در مورد نحوه ثبت نام آنها و راه ورودشان به انگلیس مطرح می نماید. در کل، ثبت نام به عنوان پناهنده در کشور هایی همچون انگلیس پروسه ای دشوار به حساب می آید. شما باید بتوانید خود را به این کشور برسانید و همین مسئله از نظر زمانی و هزینه ای به شدت وقتگیر خواهد بود.

پروسه پناهندگی انگلیس چه مراحلی را در خود جای داده است؟

اداره مهاجرت بریتانیا برای بررسی درخواست پناهندگی انگلیس یک سری مراحل خاص را طی می کند. این مراحل اهمیت زیادی داشته و می توانند روند بررسی درخواست را تحت تاثیر خود قرار دهند. در ابتدا شما باید درخواستتان را ثبت کنید. ثبت نام به عنوان پناهجو کار راحتی می باشد. در مرحله بعد شما باید درخواست پناهندگی را ثبت کنید. در مرحله بعد کشور بریتانیا توضیحات و پرونده ثبت شده توسط متقاضی را به صورت دقیق مورد بررسی قرار می دهد. اگر اسناد مورد نیاز به صورت کامل ایجاد نشده باشند، احتمال رد درخواست وجود دارد. در مرحله بعد بریتانیا با متقاضی تاریخ مصاحبه تعیین کرده و پس از مصاحبه حضوری، نتیجه را به او اعلام می کند.

پناهجو به انگلیس
پناهجو به انگلیس

در صورت رد درخواست پناهندگی چه کنیم؟

رد درخواست پناهندگی انگلیس، مشکلی نیست که هیچ راه حلی نداشته باشد! شما می توانید به تصمیم های اتخاذ شده توسط اداره مهاجرت کشور انگلیس اعتراض داشته باشید. کاربران می توانند تقاضای بررسی مجدد را به صورت سریع ثبت نمایند تا اداره مهاجرت در سریع ترین زمان ممکن پرونده را مورد بررسی قرار دهد. به خاطر داشته باشید که اگر درخواست اعتراض تایید شد، اداره مهاجرت تاریخ مصاحبه جدیدی را تعیین می کند. در صورتی که درخواست اعتراض هم رد شد، متقاضیان باید کشور بریتانیا یا انگلیس را ترک کنند.

چرا درخواست پناهندگی انگلیس رد می شود؟

دلایل مختلفی را می توان برای عدم تایید درخواست پناهندگی انگلیس در نظر گرفت. در صورتی که پناهجویان یک سری قوانین خاص را رعایت نکنند، نمی توانند به عنوان پناهنده وارد انگلیس شوند. به عنوان مثال، در صورتی که آنها به یکی دیگر از کشور های عضو اتحادیه اروپا درخواست فرستاده باشند، نمی توانند نسبت به پناهندگی در بریتانیا اقدام نمایند. جدا از این مسئله، اگر پناهندگان پرونده قوی نداشته باشند نمی توانند پروسه مهاجرت را به درستی طی کنند. چیزی باید جان شما را در کشور مبدا به خطر انداخته باشد. پس برای پناهندگی لزوما باید این موارد را به خاطر بسپارید.

زندگی در انگلستان
زندگی در انگلستان

بررسی حقوق پناهجویان در کشور انگلیس

بر اساس قوانین مصوب شده توسط سازمان ملل متحد، پناهندگی انگلیس تحت یک سری قوانین و شرایط خاص ارائه می شود. بر اساس قوانین این سازمان، افرادی که به هر دلیلی کشور خود را ترک می کنند و درخواست پناهندگی در کشور بریتانیا را ثبت می کنند، می توانند از حقوق اولیه در این کشور بهره مند شوند. تا زمانی که دولت بریتانیا به صورت دقیق در این زمینه تصمیم گیری نماید، آنها می توانند در این کشور و کمپ های در نظر گرفته شده برای پناهجویان حضور پیدا نمایند.

از جمله مهم ترین حقوق در نظر گرفته شده برای پناهندگی انگلیس می توان به حقوق ماهیانه، تردد در شهر های کشور، دسترسی به خدمات شهری، حقوق اولیه انسانی و استقرار در یک مکان مناسب اشاره نمود. شما می توانید پس از ثبت نام و ارائه درخواست پناهندگی، در اداره پلیس مرکزی بریتانیا حضور پیدا نمایید تا به یکی از مراکز در نظر گرفته شده برای پناهجویان و افراد در خطر قرار حضور پیدا نمایید. جالب است بدانید که تعداد اتاق ها و هم اتاقی ها در کمپ های پناهندگی می تواند تحت تاثیر یک سری متغیر های خاص کم و زیاد شود. به صورت عمومی، دولت بریتانیا به هر پناهجو حدود 35 پوند در هر هفته می دهد. این مبلغ را می توان برای صرف غذا و آب خرج نمود.

آیا راهی برای دریافت مشاوره پناهندگی وجود دارد؟

استفاده از خدمات یک مشاور حرفه ای برای دریافت پناهندگی انگلیس اهمیت زیادی دارد. شما باید پرونده خود را به صورت دقیق مورد بررسی قرار دهید و مطمئن شوید که برای دریافت پناهندگی هیچ مشکلی وجود ندارد. عدم توجه به این مسئله می تواند چالش های گسترده ای را سر راه شما قرار دهد. استفاده از مشاوره تخصصی و حرفه ای، همواره نتایج مطلوبی را در اختیار شما می گذارد.

مهاجرت به انگلیس با پناهندگی
مهاجرت به انگلیس با پناهندگی

لازم به ذکر است که اکثر شرکت ها و تیم های سوم شخص ایرانی، نسبت به ارائه مشاوره پناهندگی انگلیس اقدام نمی نمایند. یعنی اگر شما به دنبال مهاجرت از این طریق هستید، لزوما باید مقداری زمان با ارزش خود را صرف بررسی شرایط نمایید. البته که وکلای مهاجرتی نسبتا زیادی هم هستند که در زمینه ارائه مشاوره فعالیت می نمایند. پس اگر شما هم به دنبال دریافت مشاوره قبل از اقدام برای پناهندگی در کشور انگلیس هستید، بهتر است کمی وقت با ارزش خود را صرف یافتن بهترین مشاورین فعال در این زمینه نمایید.

کلام آخر

همانطور که در این صفحه مشاهده کردید، پناهندگی انگلیس پروسه ای خطر زا به حساب می آید که می تواند چالش های گسترده ای را سر راه کاربران قرار دهد. جالب است بدانید که راه های زیادی را می توان برای مهاجرت مورد استفاده قرار داد و به عقیده اکثر کارشناسان، پناهندگی آخرین روش موجود برای دنبال کردن این پروسه به حساب می آید. اگر شما هم به دنبال مهاجرت هستید، بهتر است کمی وقت خود را صرف بررسی مزایا و معایب روش های به کار رفته در این زمینه نمایید. دریافت مشاوره از کارشناسان ایرانی و وکلای حرفه ای، می تواند نتایج مطلوبی را برای شما به همراه داشته باشد. قبل از اقدام برای پناهندگی در کشور انگلیس، شما باید کمی وقت خود را صرف تحقیق و دریافت مشاوره در این زمینه نمایید.

طراحان خلاقی و فرهنگ پیشرو در زبان فارسی ایجاد کرد. در این صورت می توان امید داشت که تمام و دشواری موجود در ارائه راهکارها و شرایط سخت تایپ به پایان رسد.

دیدگاهتان را بنویسید