09128156014

صفحه اصلی > آلمان : سفارت آلمان در ایران

سفارت آلمان در ایران

سفارت آلمان در ایران

اولین سفارت آلمان در ایران در سال ۱۸۸۴ میلادی تاسیس شد. نمایندگان آلمانی در ابتدا در دربار ناصرالدین شاه فعالیت خود را آغاز کردند. در حال حاضر سفارتخانه این کشور در خیابان فردوسی قرار دارد و در کنار سفارتخانه ترکیه واقع شده است. البته نزدیک سفارتخانه بریتانیا، روسیه و فرانسه نیز می باشد. سفارتخانه آلمان مانند دیگر سفارتخانه ها ساعت کاری مشخصی دارد و در برخی از روز های سال تعطیل می باشد. توصیه می شود که در ادامه مقاله نیز همراه ما باشید تا درباره سفارت آلمان در تهران اطلاعات بیشتری دریافت کنید.

سفارت آلمان در تهران

سفارت آلمان در تهران از ۲ بخش کنسولی و روادیدی تشکیل می شود. برای درخواست گواهی تولد، گذرنامه جدید آلمانی، امور بازنشستگی و تایید مدارک ایرانی باید به بخش کنسولی مراجعه کرد. ویزاهای کوتاه مدت و بلند مدت در بخش روادید صادر می شوند. ویزای بلند مدت حداقل نود روز اعتبار دارد. از برخی از ویزاهای کوتاه مدت نیز می توان تا ۹۰ روز استفاده کرد. برای دریافت ویزای بلند مدت باید ثابت کنید که تمکن مالی کافی برای تامین هزینه های خود را دارید.

البته علاوه بر تمکن مالی داشتن یک دعوت نامه قوی نیز می تواند به شما برای دریافت ویزای آلمان کمک کند. اعضای خانواده تان یا حتی دوستانتان در آلمان می توانند برای شما دعوتنامه بفرستند. البته دانشگاه ها یا شرکت های معتبر آلمانی نیز می توانند برای شما یک دعوتنامه خوب تنظیم و ارسال کنند. دعوتنامه شما هر چه قدر قوی تر باشد؛ شانس شما برای دریافت ویزا بیشتر می شود. اما به طور کلی با دریافت دعوت نامه آلمان راحت تر می توانید ویزای خود را دریافت کنید. همچنین توجه داشته باشید که پیش از مراجعه به سفارت آلمان حتما از این مرکز وقت قبلی بگیرید. برای گرفتن وقت قبلی از سفارت نیز می توانید به صورت حضوری یا اینترنتی اقدام کنید.

سفارت آلمان در تهران
سفارت آلمان در تهران

آدرس سفارت آلمان

همانطور که پیشتر ذکر کردیم سفارت آلمان در تهران باز می باشد و فعالیت دارد. آدرس سفارت آلمان به صورت دقیق به شرح زیر می باشد:

تهران، خيابان فردوسي، روبروي بانک مرکزي، پلاک 320-324

توجه داشته باشید که سفارت آلمان در برخی از مناسبت ها تعطیل می باشد. این مناسبت ها عبارتند از:

 

 • نوروز
 • روز طبیعت
 • کریسمس
 • ولادت حضرت مهدی (عج)
 • شهادت حضرت علی (ع)
 • معراج مسیح
 • عید قربان
 • تاسوعای حسینی
 • عاشورای حسینی
 • اربعین حسینی
 • شب سال نو
 • روز وحدت آلمان
 • رحلت امام خمینی

 

توصیه می شود برای کسب اطلاعات بیشتر درباره این تعطیلی ها به وبسایت رسمی سفارت مراجعه کنید. آدرس وبسایت رسمی سفارت آلمان به شرح زیر است:

http://www.teheran.diplo.de

ساعات کاری سفارت آلمان در تهران

سفارت آلمان در تهران از یکشنبه تا ۵ شنبه باز می باشد. در واقع به جز مناسبت های ذکر شده، جمعه ها و شنبه ها نیز فعالیتی ندارد. بخش روادید از ساعت ۶:۴۵ تا ۱۴ باز می باشد اما بخش کنسولی تنها تا ساعت ۱۲ ظهر فعالیت می کند. برای حضور در این بخش ها نیز حتما باید وقت قبلی داشته باشید. شما می توانید برای کسب اطلاعات دقیق تر درباره ساعت کاری سفارت آلمان با شماره ۰۲۱۳۹۹۹۰۰۰۰ تماس بگیرید. جهت دریافت اطلاعات لازم در خصوص روادید و سیستم تعیین وقت میتوانید با شماره ۰۲۱۴۵۳۰۱۰۰۰ در ارتباط باشید. شماره فکس و ایمیل این بخش نیز به صورت زیر می باشد:

982145301477+

visainfo@tehe.auswaertiges-amt.de

اگر میخواهید که از طریق ایمیل با بخش روادید در تماس باشید؛ حتما ایمیل خود را به زبان انگلیسی یا آلمانی بنویسید. این سفارت به ایمیل های فارسی پاسخ نمی دهد. پاسخ رایج ترین سوالات نیز در وب سایت رسمی سفارت وجود دارد؛ بنابراین سوال های تکراری نپرسید چرا که پاسخی در خصوص این سوال ها دریافت نخواهيد کرد. در مجموع وب سایت رسمی سفارت آلمان، وبسایت خوب و جامعی است که مطالب مفید و به روزی در آن قرار داده می شود. شما با کمی جست و جو می توانید پاسخ اغلب سوال های خود را از طریق وبسایت سفارت دریافت کنید.

طراحان خلاقی و فرهنگ پیشرو در زبان فارسی ایجاد کرد. در این صورت می توان امید داشت که تمام و دشواری موجود در ارائه راهکارها و شرایط سخت تایپ به پایان رسد.

دیدگاهتان را بنویسید