09128156014

صفحه اصلی > ایتالیا : سفارت ایتالیا

سفارت ایتالیا

سفارت ایتالیا

سفارت ایتالیا یکی از صدها سفارت در تهران می باشد که همه روزه افراد زیادی به این محل مراجعه می کنند. سفارتخانه ها یکی از مهم ترین و اصلی ترین نهاد های سیاسی در هر کشور می باشد. سفارتخانه نشان دهنده رسمیت و هویت یک حکومت در کشور دیگر می باشد. در سفارت ایتالیا در تهران نیز انواع امور مربوط به اخذ ویزا و مهاجرت انجام می شود که یک امر ضروری می باشد. در این مقاله قصد داریم تا آدرس سفارت ایتالیا در تهران را به همراه روز های کاری و نحوه دریافت ویزا در این سفارت بیان کنیم.

سفارت ایتالیا
سفارت ایتالیا

سفارتخانه چیست؟

مهمترین ارگان هر کشور سفارتخانه است که وظایف متعددی را بر عهده دارد. برقراری روابط روشن سیاسی و اجتماعی بین دو کشور از وظایف آن می باشد. سفارتخانه ها باعث ایجاد روابط اقتصادی و گسترش صنعت توریسم و گردشگری می شوند. به دلیل اهمیت سفارتخانه ها این مراکز در پایتخت هر کشور واقع می شود تا بتوانند دسترسی راحت تری داشته باشند. گفتنی است که سفارتخانه با کنسولگری یکسان نیست و تفاوت های زیادی با هم دارند. کنسولگری بسیار کوچکتر از سفارتخانه می باشد و در شهر های توریستی واقع شده است. هر کشور تنها یک نماینده سیاسی در خاک سایر کشور ها دارد که آن سفارتخانه می باشد، اما می تواند چند کنسولگری در یک کشور داشته باشد. کنسولگری ها نماینده سیاسی کشور های خود نیستند و می توانند روابط تجاری و دوستانه را در بین دو کشور برقرار نمایند. در هر سفارتخانه یک شخص از طرف دولت کشور خود به عنوان سفیر انتخاب می شود که می تواند مسئولین کنسولگری ها را انتخاب و انتصاب نماید.

تاریخچه سفارتخانه

اولین سفارتخانه ها در دوره قاجار راه اندازی شد، تا قبل از این دوران کشور روابط چندانی با کشور های خارجی نداشت و شرایط برای برپایی سفارتخانه مهیا نبود. بعد از تاسیس اولین سفارتخانه سایر کشور ها نیز تصمیم گرفتند سفرای خود را به کشور ما بفرستند تا روابط دیپلماتیک خود را بهبود بخشند. سفارت ایتالیا نیز یکی از صد ها سفارت در تهران است و در دوران قاجار تاسیس گردیده است. این سفارت نماینده روابط دیپلماتیک می باشد و مجموعه ای از خدمات کنسولی را به شهروندان داخلی و ایتالیایی ارائه می دهد.

آدرس سفارت ایتالیا

وظایف سفارت

سفارت ها می توانند تمام مشکلات بین دو کشور را با رایزنی های خود برطرف کنند و از حقوق شهروندان کشور خود در مواقع بحرانی، دفاع می کند. یکی از مهمترین مراحلی که در روند اپلای و مهاجرت باید طی شود مراجعه به سفارتخانه برای تایید مدارک و اخذ ویزا می باشد. در برخی از سفارت ها نظیر سفارت ایتالیا یک شخص باید مدت طولانی برای گرفتن وقت سفارت منتظر بماند. امنیت و حراست سفارتخانه ها به عهده کشور میزبان می باشد و هرگونه سهل انگاری در این امر، از سمت کشور میهمان به شدت مورد اعتراض قرار می گیرد. در سفارت ایتالیا تهران نیز تمام وظایف لازم در این حوزه انجام می شود و افراد زیادی روزانه به این نهاد مراجعه می کنند.

آدرس سفارت ایتالیا

آدرس سفارت ایتالیا در تهران کجاست؟ شاید این سوال بسیاری از افراد که قصد مهاجرت تحصیلی و یا کاری دارند باشد. سفارت ایتالیا واقع در خیابان نوفل لوشاتو پلاک 68/79 می باشد. آدرس کنسولگری ایتالیا در خیابان جردن، خیابان نلسون ماندلا (آفریقای سابق)، بن بست فروزان شرقی پلاک 15 می باشد. همانطور که گفته شد آدرس سفارت ایتالیا در خیابان نوفل لوشاتو می باشد که اتباع این کشور نیز، می توانند برای بررسی و رفع تمام مشکلات خود به این محل مراجعه کنند.

سایت و آدرس ایمیل سفارت ایتالیا

امروزه تمامی فعالیت ها با استفاده از تکنولوژی های به روز و خدمات اینترنتی انجام می شود. تمامی سازمان ها و ارگان ها تلاش می کنند تا با تسهیل راه های ارتباطی خود، خدمات بهتر و بیشتری را در کوتاه ترین زمان ممکن به مراجعه کنندگان بدهند. سفارت ایتالیا نیز با طراحی سایت خود تلاش کرده خدمات خوبی به مخاطبان خود ارائه دهد تا افراد بتوانند، با مراجعه به این آدرس اینترنتی درخواست های خود را ثبت کنند. افرادی که قصد مهاجرت به کشور ایتالیا را دارند پس از کسب اطلاعات راجع به نحوه دریافت نوبت و به سامانه این سفارت مراجعه نموده و درخواست خود را، پیگیری نمایند.

 همچنین این سفارت برای دریافت مدارک و اطلاعات مربوط به افراد آدرس ایمیلی را در اختیار افراد قرار داده است. با استفاده از ایمیل افراد می توانند در کمترین زمان ممکن مدارک خود را به صورت طبقه بندی و فشرده ارسال نمایند. افراد با مراجعه به آدرس های ایمیل و سایت، می توانند جهت پیگیری درخواست های خود و کسب اطلاعات بیشتر اقدام نمایند. سفارت ایتالیا در تهران جهت سهولت روند مراجعه، برای هر بخش آدرس ایمیل های متفاوتی را در نظر گرفته است تا اطلاعات هر بخش به صورت جداگانه مورد بررسی قرار بگیرد.

آدرس ایمیل بخش کنسولی: consolato.teheran@esteri.it

آدرس ایمیل بخش ویزا: visti.teheran@esteri.it

آدرس ایمیل بخش دانشجویی: studi.teheran@esteri.it

آدرس ایمیل بخش اقتصادی: commerciale.teheran@esteri.it

آدرس ایمیل بخش فرهنگ و مطبوعات: cult.teheran@esteri.it

روزهای کاری

سفارت ایتالیا در تهران به جز روز های جمعه و شنبه بقیه روزهای هفته از ساعت 8 صبح الی 16 عصر به مراجعه کنندگان خدمات ارائه می دهد. در تعطیلات رسمی نیز این سفارتخانه تعطیل می باشد. این سفارت در روزهای 25 تا 27 دسامبر نیز تعطیل می باشد که کارکنان سفارتخانه در این سه روز خدمتی به افراد ارائه نمی دهند.

کلام پایانی

امروزه گرفتن وقت از سفارت ایتالیا به صورت آنلاین و اینترنتی می باشد که افراد با مراجعه به سایت سفارت می توانند اطلاعات مربوط را کسب کنند. ایتالیا یکی از کشور های پرطرفدار برای گردشگری و تحصیل می باشد که برای رفتن به این کشور ویزا نیاز است. نوبت دهی سفارت ایتالیا در تهران از 30 روز تا 2 ماه زمان نیاز دارد. در این مقاله تلاش نمودیم تا شما را با وظایف سفارتخانه ها و تفاوت آنها با کنسولگری آشنا سازیم. همچنین تاریخچه سفارت ها و آدرس سفارت ایتالیا در تهران را بیان کردیم. شماره تماس سفارت جهت کسب اطلاعات بیشتر به شرح زیر می باشد:

شماره تماس سفارت ایتالیا در تهران:  66726956 – 021

                                               66726955 _ 021

طراحان خلاقی و فرهنگ پیشرو در زبان فارسی ایجاد کرد. در این صورت می توان امید داشت که تمام و دشواری موجود در ارائه راهکارها و شرایط سخت تایپ به پایان رسد.

دیدگاهتان را بنویسید