09128156014

صفحه اصلی > ایتالیا : وقت سفارت ایتالیا

وقت سفارت ایتالیا

ایتالیای زیبا و باستانی

کشور ایتالیا با سواحل زیبا، آثار باستانی بدیع، تنوع غذایی فراوان و فرصتهای شغلی و تحصیلی زیاد مقصد بسیاری از مردم جهان است. این کشور با توجه به دارا بودن اشتراکات فرهنگی، جاذبه های گردشگری، فرصتهای شغلی و تحصیلی، برای ما ایرانی ها نیز یکی از محبوب ترین مقاصد گردشگری و مهاجرتی محسوب می شود.

سالانه ایرانی های زیادی برای تحصیل، کار یا به عنوان توریست به این کشور سفر می کنند. به همین خاطر تقاضای سفر به ایتالیا بالا بوده و گرفتن وقت سفارت ایتالیا یکی از مراحل سخت سفر به این کشور است. با این حال سفارت ایتالیا روشهایی برای این کار در نظر گرفته تا متقاضیان بتوانند با کمترین دردسر وقت سفارت ایتالیا را رزرو کنند.

چطوری وقت سفارت ایتالیا بگیریم

ساختمان زیبای سفارت ایتالیا در خیابان نوفل لوشاتو تهران قرار دارد. ولی برای گرفتن وقت سفارت نیازی به مراجعه حضوری نیست.

سفارت ایتالیا در تهران
سفارت ایتالیا در تهران

با توجه به نوع ویزا و هدف سفر به این کشور به سه روش می توان وقت سفارت ایتالیا را رزرو کرد.

روش اول

رزرو وقت در بخش کنسولگری ایتالیا

برای گرفتن وقت سفارت ایتالیا از طریق کنسولگری باید به آدرس سایتی که در زیر ذکر شده است رفته و یک روز را به عنوان زمان مراجعه حضوری رزرو کرد.

https://prenotaonline.esteri.it

روش دوم

روش دیگری که برای گرفتن وقت سفارت ایتالیا وجود دارد، مراجعه به سایت کارگزاری است که آدرسش در ادامه ذکر شده است. در این روش نیز با مراجعه به سایت و ثبت مشخصات می توان یک روز را به عنوان زمان مراجعه حضوری به سفارت ایتالیا ثبت کرد.

www.ckgsir.com 

روش سوم

همچنین روش سومی نیز برای این کار وجود دارد. سفارت ایتالیا برای متقاضیان رزرو وقت سفارت، ایمیلی را به این کار اختصاص داده است. کسانی که قصد گرفتن ویزای توریستی ایتالیا را دارند، علاوه بر دو روشی که در بالا ذکر شد، می توانند از طریق ایمیل زیر نیز وقت خود را رزرو کنند.

TEHERAN.APPLICATIONS@ESTERI.IT

متقاضیان باید با ارسال نام، نام خانوادگی، شماره تلفن و شماره پاسپورت خود وقت سفارت ایتالیا را رزرو کنند.

باید به این نکته توجه کرد که نباید هیچ گونه فایل اضافه ای به این ایمیل پیوست شود. در غیر این صورت ایمیل شما بدون اینکه بررسی شود پاک شده و وقتی برای شما رزرو نخواهد شد.  

زمان مناسب رزرو وقت

البته باید توجه کنید بلافاصله پس از مراجعه به مراجع ذکر شده قادر به تعیین وقت نخواهید بود. چرا که از طرفی میزان تقاضا بسیار بالا بوده و از طرف دیگر سفارت ایتالیا هیچ زمان دقیقی را برای بازگشایی وقتها اعلام نمی کند. باید مرتباً سایت را چک کنید تا بتوانید بعد از ارائه شدن وقتهای جدید وقت مصاحبه خود را رزرو کنید. این نکته را هم در نظر داشته باشید که نوبت شما با توجه به شرایط سفارت در آن زمان، بین یک روز تا سه ماه طول خواهد کشید.

انواع ویزای ایتالیا

برای سفر به ایتالیا حتما باید ویزای شینگن داشته باشید. ویزای شینگن ایتالیا در چهار فرمت (A-B-C-D) به کسانی که قصد ورود به خاک این کشور دارند ارائه می شود.

A : این ویزا برای کسانی مناسب است که قصد سفر به کشورهای دیگری را داشته و می خواهند در فرودگاه های ایتالیا پرواز خود را تعویض کنند.

B: این ویزا نیز مخصوص تعویض پرواز و سفر به کشورهای دیگر است. با این تفاوت که دارندگان این ویزا تا 5 روز مجوز اقامت در ایتالیا را خواهند داشت.

C : دارندگان این نوع ویزا به عنوان توریست می توانند وارد ایتالیا شوند. اعتبار این ویزا 90 روز است.

D: با این ویزا بیش از 90 روز می توانید در ایتالیا اقامت کنید. گرفتن این نوع ویزا برای کسانی که اهدافی چون تحصیل، تجارت، درمان و … را دارند ( اقامتهای بیش از 90 روز) ضروری است.

سفر به ایتالیا
سفر به ایتالیا
طراحان خلاقی و فرهنگ پیشرو در زبان فارسی ایجاد کرد. در این صورت می توان امید داشت که تمام و دشواری موجود در ارائه راهکارها و شرایط سخت تایپ به پایان رسد.

دیدگاهتان را بنویسید