09128156014

صفحه اصلی > ایتالیا و ویزا : ویزای ایتالیا

ویزای ایتالیا

ویزای ایتالیا

اخذ ویزای ایتالیا به دلایل گوناگون مورد توجه بسیاری از مردم جهان قرار دارد. وجود جاذبه های گردشگری فراوان، امکانات مناسب، مردم خونگرم و دوست داشتنی و همینطور آب و هوای مطلوب برخی از جذابیت های این کشور محبوب است. ویزای کشور ایتالیا در انواع مختلفی مانند: توریستی، تحصیلی، کاری، درمان و سرمایه گذاری صادر می شود و متقاضیان با توجه به شرایط خود انواع ویزای این کشور را دریافت می کنند. جهت دریافت ویزای کشور ایتالیا باید مدارک مختلفی را ارائه داده و مراحل گوناگونی را پشت سر گذارد که در مطلب حاضر به آنها می پردازیم.

آشنایی با انواع و شرایط ویزای ایتالیا
آشنایی با انواع و شرایط ویزای ایتالیا

آشنایی با مراحل اخذ ویزای ایتالیا

اخذ ویزای ایتالیا در طی مراحل گوناگونی صورت می گیرد.

 • گرفتن وقت سفارت اولین مرحله دریافت ویزا است که در دو نوع فوری و عادی ارائه می شود. جهت دریافت وقت می توانید به سایت سفارت مراجعه کرده و فرم درخواست را به طور کامل و دقیق تکمیل کنید. آپلود مدارک مورد نیاز و همچنین پرداخت هزینه های مربوطه هم در این مرحله صورت می گیرد. در انتهای کار نیز یک زمان مناسب جهت مصاحبه در سایت ثبت کنید.
 • شرکت در جلسه مصاحبه و ارائه مدارک مورد نیاز یکی دیگر از مراحل دریافت ویزا است. برای شرکت در مصاحبه پیشنهاد می شود که زودتر از موعد مراجعه کنید تا امور مربوط به مدارک به درستی صورت گیرد. احراز هویت و امور مربوط به انگشت نگاری در روز مصاحبه انجام می شود.
 • در مرحله پایانی مدارک متقاضی توسط مسئولین سفارت بررسی شده و ویزای فرد صادر می شود. در صورت پذیرش درخواست ویزای ایتالیا از طریق راه های ارتباطی به شما اطلاع داده می شود. (جهت دریافت ویزا باید به سفارت ایتالیا مراجعه کنید.) لازم به ذکر است که مدت اعتبار ویزا ایتالیا با توجه به هدف و شرایط متقاضی متفاوت است.

معرفی برخی از انواع ویزای ایتالیا

ویزای ایتالیا با توجه به شرایط و اهداف فرد در انواع گوناگونی صادر می شود.

انواع ویزاهای ایتالیا
انواع ویزاهای ایتالیا

ویزای توریستی ایتالیا یکی از محبوب ترین ویزاها

ویزای گردشگری ایتالیا به دلیل جاذبه های متعدد این کشور یکی از پرطرفدارترین انواع ویزاها به شمار می رود. این کشور با وجود شهرهای زیبا، اماکن تاریخی گوناگون و امکانات خوب هر گردشگری را به سوی خود جلب می کند. ویزای کوتاه مدت ایتالیا برای مدت 90 روز اعتبار دارد. برای دریافت ویزای توریستی باید مدارک لازم را به سفارت کشور مورد نظر ارائه داد که در بخش بعد به آنها اشاره می کنیم.

مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای گردشگری ایتالیا

برخی از مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای توریستی ایتالیا عبارتند از:

 • مدارک هویتی مانند: شناسنامه، کارت ملی، پاسپورت با اعتبار لازم (همراه با ترجمه کلیه مدارک)
 • دو قطعه عکس پرسنلی جدید در اندازه مورد نظر
 • فرم درخواست ویزای گردشگری که توسط فرد متقاضی تکمیل شده است. (اگر سن فرد متقاضی زیر 18 سال است باید فرم توسط والدین او تکمیل و امضا شود.)
 • مدارک رزرواسیون هتل (واچر هتل) یا دعوتنامه از طرف یک فرد ایتالیایی
 • مدارکی مبنی بر تمکن مالی فرد متقاضی
 • مدارک مربوط به بیمه مسافرتی
 • مدارک مربوط به رزرو یا خرید بلیط هواپیما به نام فرد متقاضی
 • مدارک مربوط به شغل فرد و ترجمه آن
 • پرداخت هزینه های لازم و ارائه مدارک آنها به سفارت مربوطه

ویزای ایتالیا از نوع گردشگری در صورت آماده بودن مدارک لازم و شرایط مورد نیاز معمولا بین سه هفته تا یک ماه طول می کشد.

مدارک مورد نیاز دریافت ویزا ایتالیا
مدارک مورد نیاز دریافت ویزا ایتالیا

درباره شرایط دریافت ویزای تحصیلی ایتالیا

ویزای تحصیلی ایتالیا نیز مورد توجه بسیاری از مردم دنیا از جمله ایرانیان قرار دارد. ایتالیا دارای سیستم آموزشی خوب و دانشگاه های پیشرفته است. رشته های هنر، تاریخ، موسیقی و پزشکی برخی از رشته های مورد علاقه دانشجویان بین المللی در دانشگاه های ایتالیا محسوب می شود. دانشگاه شهر میلان یکی از دانشگاه های پرطرفدار این کشور است که دانشجویان بین المللی بسیاری در آن ادامه تحصیل می دهند. متقاضیان تحصیل در ایتالیا جهت اخذ ویزا باید در ابتدا دانشگاه مورد نظر خود را انتخاب کنند و در ادامه مراحل دریافت ویزا را طی کنند.

جهت اخذ ویزای ایتالیا برای تحصیل باید علاوه بر مدارک هویتی و اقامتی مشترک بین سایر ویزاها، کپی نامه پذیرش از دانشگاه مقصد و پیش ثبت نام را نیز به سفارت مربوطه ارائه داد. قابل توجه است که کپی مدارک تحصیلی قبلی مانند ریز نمرات و گواهی پایان دوره نیز برای دریافت ویزای تحصیلی ایتالیا لازم است.

شرایط ویزای ایتالیا برای کار

یکی دیگر از روش های مهاجرت به کشورهای خارجی، دریافت ویزای کاری است. به همین جهت بسیاری از متقاضیان سفر و مهاجرت به ایتالیا، درخواست ویزای ایتالیا برای کار را دارند. مهمترین شرط برای اخذ ویزای کاری ایتالیا مربوط به داشتن «جاب آفر» یا نامه پذیرش از طرف کارفرمایی در کشور مقصد است. البته برخی از متقاضیان کار در ایتالیا با دریافت ویزای توریستی وارد این کشور شده و سپس برای یافتن شغل اقدام می کنند. با این روش جستجوی کار از طریق آژانس های کاریابی آسان تر است.

شرایط ویزای کار ایتالیا
شرایط ویزای کار ایتالیا

کارفرمایان ایتالیایی باید قبل از استخدام فرد خارجی به مدت سه ماه درخواست متخصص مورد نیاز خود را اعلام کرده باشند و در صورت عدم یافتن فرد متخصص از ایتالیا و سایر کشورهای عضو شینگن، اجازه استخدام فردی خارج از اتحادیه اروپا را دارند. 

درباره اخذ ویزای سرمایه گذاری در ایتالیا

سرمایه گذاری یا تجارت یکی دیگر از روش های دریافت مجوز مهاجرت به کشورهای دیگر است. در این روش فرد با ثبت شرکت یا افتتاح شعبه ای از شرکت خود در کشور مقصد، ویزای کشور مورد نظر را دریافت می کند. ویزای ایتالیا به روش تجاری را نیز می توان به طرق مختلف سرمایه گذاری اخذ کرد. جهت دریافت ویزای تجاری ایتالیا باید در روز مصاحبه حدود 60 یورو به ازای هر نفر پرداخت کرد. مدارک مورد نیاز جهت ویزای مذکور باید در زمان مقرر به سفارت ارائه شود.

بررسی شرایط ویزای ایتالیا جهت درمان

کشور ایتالیا به جهت برخورداری از پزشکان مجرب و تجهیزات پزشکی پیشرفته دنیا، مرکزی مناسب جهت درمان بیماران سایر کشورها به شمار می رود. به همین جهت ویزای ایتالیا برای درمان نیز توسط مردم کشورهای مختلف درخواست می شود. جهت اخذ ویزای پزشکی ایتالیا باید علاوه بر مدارک مشترک، مدارک مربوط به پذیرش پزشک یا بیمارستانی در ایتالیا نیز تهیه کرد. قابل توجه است که مدارک مربوط به درمان بیمار در کشور مبدأ نیز باید ارائه شود.

درباره هزینه های مربوط به مراحل اخذ ویزای ایتالیا

جهت اخذ ویزای ایتالیا باید هزینه های مربوط به هر بخش در زمان مقرر آن پرداخت شود. اولین هزینه ای که برای دریافت ویزا توسط متقاضی پرداخت می شود؛ مربوط به تهیه مدارک از قبیل بیمه نامه مسافرتی، واچر هتل، رزرو بلیط هواپیما است. یکی دیگر از بخش هایی که شامل پرداخت هزینه می شود؛ بخش ترجمه مدارک بوده که با توجه به هر نوع ویزا متفاوت است. هزینه های لازم برای دریافت وقت سفارت نیز باید در روز مصاحبه به صورت نقدی پرداخت شود که بین 35 تا 85 یورو است. 

اخذ ویزای ایتالیا تضمینی

با توجه به اینکه ویزای ایتالیا در طی مراحل گوناگون و با توجه به مدارک مختلفی صادر می شود؛ باید در جمع آوری مدارک آن کوشا باشید. نقص در مدارک مورد نیاز موجب عدم پذیرش درخواست برای ویزا ایتالیا  و ریجکتی شما می شود. شما می توانید جهت اخذ ویزای ایتالیا تضمینی از همان شروع کار با موسسات مهاجرتی معتبر تماس بگیرید. این موسسات با وجود کارشناسان باتجربه می توانند مشورت های لازم و مربوط به ویزای شما و همراهان را ارائه دهند.

مناسب ترین زمان برای درخواست ویزا ایتالیا نیز یکی دیگر امور مهم در اخذ ویزای ایتالیا تضمینی است. هر فرد دارای یک مهلت جهت درخواست ویزا است که باید در همان زمان مدارک خود را آماده کرده و ارائه دهد. درخواست ویزای شینگن یا ایتالیا باید در بازه شش ماه تا پانزده روز قبل از قصد سفر متقاضی صورت گیرد؛ ولی بهترین زمان پیشنهادی برای انجام این امر حداقل سه هفته قبل از سفر است.

طراحان خلاقی و فرهنگ پیشرو در زبان فارسی ایجاد کرد. در این صورت می توان امید داشت که تمام و دشواری موجود در ارائه راهکارها و شرایط سخت تایپ به پایان رسد.

دیدگاهتان را بنویسید